Padomi, jautājumi un atbildes

Jautājums:
Cik maksā 1m2 liels logs?
Atbilde:
Šādu jautājumu parasti klienti uzdod, lai salīdzinātu vairāku ražotāju produktu cenas. Viennozīmīgu atbildi nav iespējams dot, jo tas būtu līdzīgi, kā jautāt cik maksā automašīna. Logu cena ir atkarīga no specifikācijas. Galvenie parametri, kas nosaka cenu ir: dizains, izmērs, vēršanās virziens, apdare, kā arī vienādo logu skaits.
Precīzu logu cenu Jūs saņemsiet tikai tad, kad būsiet iesnieguši rasējumus ražotājam.

Jautājums:
Vai koka logs ir dārgāks par plastmasas (PVC) logu?
Atbilde:
Jā, aptuveni par 50%. Taču ir jāpatur prātā, ka koka logi un durvis noteikti pievienos vērtību mājoklim. Jūsu īpašuma vērtība pieaugs daudz vairāk nekā jauno logu un durvju vērtība. Vizuālās priekšrocības, kā arī materiāla izturība ir neatņemamas koka logu īpašības.

Jautājums:
Cik bieži ir jākrāso koka logi?
Atbilde:
Koka logi nav jākrāso. Krāsu ražotāji dod 7 gadu garantiju saviem produktiem, bet laku ražotāji dod 6 gadu garantiju saviem produktiem.

Jautājums:
Kā izvēlēties logu ražotāju?
Atbilde:
Ražotājam ir jābūt ar ilggadīgu pieredzi savā nozarē. Nevajag paļauties uz zemākās cenas piedāvājumu, jo standarta piedāvājumi bieži vien neatbilst Jūsu prasībām. Pirms pasūtījuma izdarīšanas ir ieteicams apmeklēt ražotni, lai pārliecinātos kādos apstākļos logi un durvis tiek izgatavoti. Tāpat ieteicams aprunāties ar ražotāju, jo pieredzējis ražotājs var ieteikt labāko, ērtāko un izdevīgāko risinājumu.

Jautājums:
Kas tie par logiem, kas veras uz ārpusi?
Atbilde:
Logi var vērties dažādi, gan uz iekšpusi, gan ārpusi. Katram vēršanās virzienam ir savi plusi un savi mīnusi. Logi, kas veras uz ārpusi ir retāk sastopami Latvijā, taču tas nebūt nenozīmē, ka tie ir sliktāki. Tie neķeras aizkaros un nenogrūž puķupodus, kad jūs tos atverat. Turklāt vējainā laikā šādi logi tiek labāk piespiesti rāmjiem, tādējādi nodrošinot maksimālu siltumizolāciju telpās. Jāatzīst, ka nomazgāt loga ārpusi var būt sarežģītāk. Atcerieties, ka logus, kas veras uz ārpusi, atvērtā veidā rausta vējš, tāpēc ir nepieciešama fiksācijas ierīce.

Jautājums:
Kāpēc stikla paketē stikls aizsvīst?
Atbilde:
Stikla paketes aizsvīšana visbiežāk notiek tāpēc, ka ir bojāts blīvējums starp stikliem un pakāpeniski notikusi gaisa vai gāzes nomaiņa ar parasto gaisu, kurš satur mitrumu. Kad temperatūra krītas, mitrums kondensējas uz stikliem, dažreiz pat saplūstot pilienos. Siltā laikā aizsvīdums var izzust, bet, iestājoties aukstākam laikam, tas diemžēl parādās atkal. Vienīgā izeja ir nomainīt bojāto stikla paketi.

Jautājums:
Kā vislabāk vēdināt telpas ziemā?
Atbilde:
Gulēt svaigā gaisā ir lieliski, taču, gulēt pie atvērta loga visu nakti aukstā gadalaikā ir riskanti , turklāt tā ir vieglprātīga enerģijas izšķiešana. Telpu vajag vēdināt intensīvi, plaši atverot logu uz īsu brīdi, nevis turot vērtni pavērtu stundām ilgi.

Uz augšu • • •